9 Mart 2013 Cumartesi

EARLYBIRD VENTURE STAJI


         Earlybird Venture Capital, 1997 yılında kurulan, Avrupa’nın lider fonlarından bir tanesi ve yaklaşık 800 milyon USD’lik bir fon yönetiyor. Fonunun Türkiye ayağında birlikte çalışacakları uzun dönemli bir VC Intern arıyorlar.

Birlikte çalışacakları kişi, yatırım için başarılı şirketler bulmaya yardımcı olacak, sektörleri daha iyi anlamak için sektör analizleri yapacak ve yatırım yapılan startuplardaki işlerin yapılmasına yardım edecek. Bu nedenle bu rol hem Venture Capital tecrübesi, hem de startup tecrübesi içeriyor.

Bunun yanında VC interni, Earlybird partnerleri Cem Sertoğlu ve Evren Üçok’la birlikte çalışma fırsatı bulacak. Cem Sertoğlu, Türkiye’deki en büyük internet şirketlerinden GittiGidiyor, Yemeksepeti ve Grupanya’nın yatırımcısı ve bunun yanında Türkiye ve Doğu Avrupa’da 15’e yakın yatırımı var. Evren Üçok da Trendyol ve Peak Games’in yatırımcısı ve Oliver Wyman eski Senior Partner’i.

Bu staj, teknoloji dünyasıyla ilgilenen, kendi işini kurmak ya da Venture Capital dünyasında çalışmak isteyen kişiler için önemli bir öğrenme fırsatı. Burada çalışarak:

* Türkiye, Doğu Avrupa ve Ortadoğu’nun en başarılı girişimlerini tanıma ve nasıl çalıştıklarını öğrenme

* Türkiye’nin en başarılı VC partnerlerinden Cem Sertoğlu ve Evren Üçok’la çalışma

* Demet Mutlu, Sidar Şahin ve diğer başarılı girişimcilerle tanışma

* Startuplara yardım ederek startup ortamını birinci elden görme ve yaşama

fırsatına sahip olabilirsiniz.

Birlikte çalışılacak kişinin analitik, detaycı, araştırmacı ve kendi kendine iş tamamlayabiliyor olmasına önem veriliyor. Bunun yanında, üniversitede en az 2. sınıf öğrencisi olması ve haftada en az 2,5 gün ayırabilmesi bekleniyor.

Bu pozisyonla ilgilenenler Serhat Karahan'la iletişime geçebilirler. CV'nizi serhatkarahan@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder